Dlaczego warto współpracować z biurem nieruchomości

  1. BEZPIECZEŃSTWO

Oferty, którymi zajmuje się biuro nieruchomości są pewne i sprawdzone. Pośrednik zweryfikuje tożsamość drugiej strony transakcji, a także stan prawny nieruchomości. Unikniemy więc na przykład sytuacji, w której osoba sprzedająca lokal nie ma do niego pełnych praw. Każdy sprzedający nieruchomość ma obowiązek podać swoje pełne dane, te same procedury dotyczą zresztą także potencjalnych nabywców, którzy chcą obejrzeć lokal oferowany na sprzedaż lub wynajem.

Oczywiście weryfikowana jest zgodność deklarowanych danych z dokumentem tożsamości, najczęściej dowodem osobistym – dzięki temu zachowane jest bezpieczeństwo obu stron, a możliwość potencjalnych oszustw wyeliminowana. Nawet w przypadku bardziej skomplikowanych transakcji, obejmujących więcej niż jeden lokal, dobre biuro nieruchomości dostrzeże ewentualne zagrożenia czy niejasności prawne. Niektóre biura oferują doprowadzenie do ładu ewentualnych niejasności związanych ze stanem prawnym domu, mieszkania czy działki przed sprzedażą. Bezpieczeństwo, które oferuje biuro nieruchomości zostało docenione przez sam rynek. Obecnie ogłoszenia bezpośrednie, czyli takie, które nie są objęte opieką biura nieruchomości, traktowane są z coraz większą podejrzliwością, która minimalizuje szanse sprzedaży.

 

  1. ZNAJOMOŚĆ RYNKU

Pośrednik z biura nieruchomości po prostu musi się świetnie orientować w specyfice lokalnego rynku domów i mieszkań. Inaczej nie zarobiłby ani grosza. Musi znać mocne i słabe punkty lokalizacji nie tylko w mieście, ale i w każdej jego dzielnicy, by wynegocjować jak najlepsze warunki dla osoby, którą reprezentuje. Dlatego właśnie, by mieć lepsze rozeznanie, biura często otwierają lokalne oddziały w pobliskich miejscowościach.

Agencje nieruchomości wiedzą także, na co należy zwrócić uwagę w poszczególnych ofertach, dopytać o ewentualne przemilczane szczegóły, spojrzeć na sprawę trzeźwym okiem i bez emocji. Rozeznanie wspomaga fakt, że w bazach biur znajduje się zwykle kilkanaście tysięcy ofert, w których pośrednik musi się orientować żeby nie wypaść z rynku. Pośrednik, w przeciwieństwie do właściciela, jest również w stanie określić realną cenę nieruchomości i tak przygotować ofertę, żeby ją szybko i zyskownie sprzedać.

 

  1. DOŚWIADCZENIE

Wybór właściwej oferty prosty nie jest – to już ustaliliśmy. Dobre biuro nieruchomości zatrudnia pośredników, którzy nie tylko z racji ukończonych szkół i kursów orientują się w meandrach dobierania w pary właściwych lokalizacji z właściwymi osobami. Pośrednicy każdego kolejnego dnia pracy zdobywają doświadczenie, które potem procentuje w postaci skuteczności ich działania.

Osoba, która na własną rękę chciałaby sprzedać albo kupić mieszkanie, nigdy nie będzie w stanie tak dokładnie poznać rynek i jego specyfikę, jak pracownik dobrego biura nieruchomości. To tak, jakby chcieć wyręczyć stolarza albo fotografa mody – niby można, ale efekt nigdy nie będzie zbliżony do tego, który uzyskałby profesjonalista.

 

  1. OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Ponoć czas to najcenniejszy podarunek, jaki można dostać od innych. W przypadku usług związanych z rynkiem nieruchomości, czas będzie podarunkiem od nas samych dla… nas samych. Dzięki podjęciu decyzji o udzieleniu pełnomocnictwa pośrednikowi, zamiast poświęcać czas na poszukiwanie i porównywanie ofert, można odpoczywać i spędzać czas z rodziną. A w gąszczu ofert można się rzeczywiście pogubić. Na jednym z popularnych portali w Gdańsku liczba samych mieszkań wystawionych na sprzedaż to ponad 30 tysięcy!

Część z nich jest aktualna, część nie, są przemieszane, a nawet zdublowane. Przejrzenie tylko jednej dziesiątej części z nich to cały tydzień mozolnej i wytężonej pracy. Biuro będzie pracować za sprzedającego – pośrednik może wyręczać właściciela podczas prezentacji ofert, tym samym dając mu czas na zajmowanie się czymś zupełnie innym.

 

  1. NEGOCJACJE

Nieporozumienia na tle finansowym to jeden z mniej przyjemnych aspektów sprzedaży czy kupna mieszkania. Oczekiwania finansowe stron transakcji potrafią się mocno różnić. Dlatego nieprzyjemne i niełatwe negocjacje cenowe biuro nieruchomości bierze na siebie. Agenci znają rynek pod kątem realnych cen i wiedzą na ile można manewrować kwotą tak, by obie strony były zadowolone. Do tego znają techniki negocjacyjne, które potrafią przekonać nawet najbardziej opornych.

Jeśli więc uda się namierzyć wymarzone lokum, biuro pomoże w uzyskaniu satysfakcjonującej obie strony ceny i domknięciu sprzedaży. Pośrednik może także zastąpić sprzedającego przy prezentacji mieszkania potencjalnemu nabywcy, gdy ten jest na przykład w pracy lub po prostu nie chce spotykać się z potencjalnymi nabywcami.

 

  1. REKLAMA

Jak sprzedać mieszkanie? To pytanie tylko z pozoru jest proste. Przy sprzedaży nieruchomości trzeba uwzględnić szereg okoliczności i czynników, które muszą zaistnieć, żeby doszło do finalizacji transakcji. Kluczowa jest reklama. Im więcej potencjalnych nabywców dowie się o ofercie, tym łatwiej i szybciej dojdzie do sprzedaży.

Dobre biura nieruchomości w swojej ofercie mają prezentacje ogłoszenia na kilku lub kilkunastu portalach internetowych, oprócz tego korzystają z niestandardowych form reklamy. Mogą rozwieszać bannery, prezentować oferty w różnych miejscach w Internecie. Niezależnie od tego, gdzie będzie prezentowana, każda oferta powinna być właściwie sfotografowana, a także opisana w sposób przemawiający do osób poszukujących mieszkań i domów. Tu po raz kolejny z pomocą przychodzi wiedza i doświadczenie profesjonalnych pośredników. Biura angażują profesjonalnych fotografów, a jeśli pośrednik sam robi zdjęcia, to wie, jak wykonać, a potem edytować fotografie, by były interesujące i zachęcające dla odbiorców.

 

  1. SPRAWY URZĘDOWE

Urzędy, sądy, księgi wieczyste, przepisanie mediów – lista rzeczy do załatwienia po finalizacji transakcji sprzedaży i kupna mieszkania do krótkich nie należy. Sprzedający musi przecież skompletować pełną dokumentację nieruchomości, żeby wystawić mieszkanie, dom czy działkę na rynek, a nabywca już po zakupie poprzenosić wszelkie prawa własności na siebie. Kilka dni chodzenia po różnych instytucjach gwarantowane. Chyba, że pozwolimy, żeby w tej niewdzięcznej robocie wyręczyło nas biuro nieruchomości. Po udzieleniu pełnomocnictwa, doświadczeni specjaliści załatwią wszelkie niezbędne formalności, a my zaoszczędzimy mnóstwo czasu i nerwów. Na koniec trzeba będzie jedynie udać się do biura nieruchomości po odbiór teczki z dokumentami.

 

  1. DOBÓR KREDYTU

Mieszkanie wybrane, sprzedający zdecydowany – czas na ustalenie metody sfinansowania zakupu. Niestety, większość z nas dysponuje wystarczająco zasobnym portfelem, by kupić mieszkanie za gotówkę. W takim przypadku potrzebny jest kredyt. I tu, zdaniem niektórych, zaczynają się kolejne schody. Trzeba porównać oferty banków, dobrać najlepszą, sprawdzić, czy dany bank w ogóle udzieli nam kredytu – podobnie jak w sprawach urzędowych, zajmie to co najmniej kilka dni.

Jednakże – niekoniecznie. Niektóre biura, w tym LUXDOM, oferują usługę dopasowania najbardziej odpowiedniego kredytu na zakup nieruchomości. Doradcy bezpłatnie porównają oferty ponad 20 banków i dobiorą najkorzystniejszą dla konkretnego kupującego ofertę. Jeśli istnieje taka możliwość, pomogą również w zdobyciu dofinansowania z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. W ramach tego programu, osoby do 35 roku życia mogą otrzymać nawet kilkanaście tysięcy złotych dopłaty do pierwszego własnego “M”.

 

  1. SPOKÓJ

Na każdym etapie zakupu czy sprzedaży mieszkania mogą pojawić się wątpliwości i pytania. Nierzadko gra toczy się o wysoką stawkę – kredyt mieszkaniowy na całe życie. Niezależnie, czy chodzi o to by na starość przeprowadzić się do wymarzonego zakątka, rozpocząć nowe życie w nowym miejscu albo w końcu we własnym domu założyć rodzinę, każdą taką sytuację łączy wspólny mianownik – potrzeba, aby ta ogromna zmiana odbyła się bez stresu, bez nieprzyjemności, w miarę możliwości szybko i sprawnie. Usługi profesjonalnego biura znacząco zminimalizują stres. Dobry pośrednik gotowy będzie odpowiedzieć na każde pytanie i znaleźć wyjście z niemal każdej sytuacji. Duże, sprawdzone biuro jest gwarantem realizacji transakcji, z której obie strony będą zadowolone. Do tego, w razie potrzeby biuro Nieruchomości pomoże skontaktować nowego właściciela ze sprawdzonymi, rzetelnymi fachowcami do przeprowadzenia ewentualnego remontu.

 

  1. WŁASNE MIESZKANIE

Sfinalizowanie zakupu własnego mieszkania czy domu daje ogromną radość i satysfakcję. Własne cztery kąty dają poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Można stworzyć miejsce, do którego po prostu chce się wracać. Cała procedura kupna mieszkania może trwać jedynie kilka dni, najszybciej przeprowadzona transakcja biura Nieruchomości LUXDOM trwała tylko 3 godziny. Pozwól więc wyręczyć się profesjonalistom, którzy pomogą Ci bezstresowo zrealizować ten najprawdopodobniej największy zakup w życiu. A potem kup najpiękniejszy jaki znajdziesz breloczek do kluczy i nie zapomnij umieścić na ścianach ramek z najpiękniejszymi fotografiami. A potem wyciągnij się na kanapie i po prostu odpocznij, bo w końcu jesteś u siebie.

About the Author