Dlaczego warto kupić nieruchomość w Olsztynie?

Olsztyn to jedno z piękniejszym miejsc w Polsce o wyjątkowym charakterze, które pozwala na życie wśród lasów i jezior. Zakup nieruchomości w Olsztynie to znakomita inwestycja nie tylko w siebie ale również w swoją rodzinę.

Olsztyn położony w województwie warmińsko – mazurskie ulokowany jest w środkowej części województwa, obejmuje obszar 88,33 km², i liczy 175 482 mieszkańców. Region ten cechuje wyjątkowe połączenie malowniczość oraz kilku większych ośrodków miejskich, co przyczynia się do niezwykłej wyjątkowości tego miejsca. Łączy klimat miejsca nowoczesnego z miejscem jaki znaliśmy kilkanaście lat wcześniej.

Dlaczego warto kupić nieruchomość w Olsztynie?

1) Jeziora

Warmia i Mazury to region znany głównie z obecności wielu jezior. Warmia i Mazury słynące z największej liczby jezior cieszą się renomą nie tylko w Polsce, ale również w Europie a nawet świecie. Nie bez powodu znane jest powiedzenie „ Mazury cud natury”. Każdy, kto marzy o ciszy i spokoju, podziwianiu uroków przyrody powinien zastanowić się nad zakupem nieruchomości w Olsztynie.

W samym Olsztynie jest 16 jezior.
Jezioro Ukiel to największy akwen w mieście, większy niż wszystkie pozostałe razem wzięte. Bardziej znane jest pod mniej oficjalną nazwą Krzywe. To duma Olsztyna i jego mieszkańców. Jezioro leży w granicach administracyjnych Olsztyna, w jego północno-zachodniej części. Nad brzegami powstało kilka osiedli domków jednorodzinnych, z których największe to Likusy (od wschodu) i Dajtki (od południowego zachodu). Linia brzegowa bardzo rozwinięta, tworzy wiele zatok i półwyspów, z których największy – Ostrów oddziela basen środkowy od Gutkowskiego.

Jezioro Krzywe stanowi letnie centrum rekreacyjne mieszkańców miasta i turystów. Najbardziej stałym elementem jest plaża miejska na południowym brzegu, która przeszła gruntową modernizacje i jest miejscem bardzo pięknym, gdzie można się zrelaksować ale też dobrze zjeść.

Jezioro Kortowskie w Olsztynie można śmiało nazwać jeziorem uniwersyteckim. Pokażcie mi drugą uczelnię w Polsce, która ma swoje jezioro.
Wokół jeziora jest dużo ścieżek, po których można spacerować i jeździć na rowerze. Plażowanie zalecane przy akwenie południowym; jest tam plaża, przylegająca do terenu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Niedaleko plaży jest przystań z wypożyczalnią sprzętu pływającego, niewielki hotel i restauracja, zaś po przeciwnej stronie południowego akwenu – przystań rybacka UWM. Jezioro określane jest jako leszczowe. Uważane jest za jezioro uniwersyteckie (miasteczko akademickie Kortowo na południowym brzegu), ale przylega też do osiedli Dajtki i Słoneczny Stok, a także do kompleksu ogrodów działkowych po północnej stronie.

Inne jeziora to , Jezioro Skanda, Jezioro Trackie, Jezioro Redykajny, Jezioro Długie, Jezioro Sukiel, Jezioro Tyrsko, czyli Żbik, Jezioro Podkówka, Jezioro Stary Dwór, Jezioro Pereszkowo, Jezioro Czarne, Jezioro Mummel ,Jezioro Modrzewiowe, Jezioro Bartąg

2) Bliska odległość do Morza

Jeżeli mieszkańcy Olsztyna i okolic poczują potrzebę zmiany akwenów wodnych , to warto zaznaczyć, że województwo warmińsko-mazurskie leży w najbliższym sąsiedztwie województwa pomorskiego. A odległość do Stegny wynosi 108 km , do Gdańska 136 km.

3) Miejsca nowe i jeszcze nie odkryte biznesy

Olsztyn – stolica województwa. Położone nad kilkunastoma jeziorami miasto to również bardzo ważny ośrodek kulturalny, edukacyjny oraz gospodarczy regionu. Tu swoją siedzibę ma m.in. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, fabryka opon Michelin, liczne centra kultury, Grupa Indykpol . Warto zauważyć , że Olsztyn jest miastem rozwijającym się, dla młodych kreatywnych osób jest świetnym miejscem na rozpoczęcie swojego biznesu bo konkurencja w porównaniu z innymi regionami Polski jest niewielka. Miasto to przez cały czas systematycznie się rozwija nie odstaje jakościowo od największych polskich metropolii.

4) Rozwój dla kreatywnych rolników

Jeśli ktokolwiek wiąże swoją przyszłość z działalnością rolniczą, to województwo warmińsko-mazurskie idealnie nadaje się do prowadzenia swojego gospodarstwa rolnego. Pola uprawne stanowią niemal połowę terenu województwa.

5) Tańsze życie

Ceny w województwie warmińsko-mazurskim są niższe niż w innych województwach a standard życia i komfort życia w Olsztynie kształtuje się na podobnym poziomie, ponieważ warunki zatrudnienia nie są inne niż np. w Warszawie. Mieszkałam przez 3 lata w Warszawie i zdziwiłam się, że wynagrodzenie za pracę kształtuje się na podobnym poziomie jak w Olsztynie a ceny mieszkań za wynajem czy zakup są dwukrotnie wyższe.

Mity luksusowego życia w dużych aglomeracjach miałam okazję sama sprawdzić pracując i żyjąc w Warszawie.

Jeżeli szukasz mieszkania na wynajem, kupno, sprzedaż, lokalu napisz do nas biuro@luxdom.info.pl albo zadzwoń tel. + 48 531 112 131

About the Author